Integracja SMSAPI z Foodeliver, Solar CRM i Legally CRM

Opublikowano: 2021-05-11 15:04:15

header.png

W odpowiedzi na oczekiwania naszych Klientów wprowadziliśmy w swoich systemach integrację zSMSAPI. Produkty, w których została przeprowadzona integracja to:

 • FooDeliver system do zamówień online dla branży gastronomicznej (restauracji, foodtracków, barów, piekarni, cukierni);
 • SolarCRM rozwiązanie webowe dla branży fotowoltaiki i instalacyjnej do zarządzania relacjami z klientami i handlowcami;
 • LegallyCRM system dla kancelarii odszkodowawczych i prawniczych (adwokackich i radcowskich), realizujący większość potrzeb związanych z zarządzaniem procesu obsługi klienta.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na integrację z SMSAPI w swoich systemach?

Tomasz Socha Prezes Zarządu 4B Systems sp. z o.o.:
„Od wielu lat jesteśmy obecni na rynku usług IT, więc nowoczesne technologie i rozwiązania nie są nam obce. Naszymi działaniami dążymy do oferowania naszym Klientom nowoczesnych i ułatwiających pracę rozwiązań. Integracja SMSAPI z naszymi systemami to kolejny krok w stronę zapewnienia zautomatyzowanych i prostych form kontaktu z bazą klientów znajdującą się w naszych systemach. Wysyłka SMS-ów z naszych systemów to wielka oszczędność czasu jego użytkowników.”

Funkcjonalności dostępne dzięki modułowi wysyłki SMS

 • System Foodeliver do zamówień online dla branży gastronomicznej:
  • możliwość kontaktu restauracji z klientem oraz z grupą klientów w celu przesłania kodów rabatowych czy też treści informacyjnych;
  • generowanie treści marketingowych oraz jednorazowych kodów rabatowych do klientów w ramach planów marketingowych i programu lojalnościowego (kampanie SMS);
  • możliwość komunikacji wewnętrznej w restauracji – generowanie powiadomień o nowych zamówieniach do właściciela, pracowników, dostawcy jedzenia.
 • System Solar CRM dla branży fotowoltaicznej i instalacyjnej:
  • łatwa, prosta a co najważniejsze szybka komunikacja między użytkownikami systemu (zarząd, referenci, klienci) – możliwość informowania o bieżących działaniach, zmianach statusu sprawy itp.
 • System Legally CRM dla branży prawnej i odszkodowawczej:
  • możliwość łatwej i szybkiej komunikacji między użytkownikami systemu (dyrektorzy, adwokaci, referenci, klienci) – możliwość informowania o bieżących działaniach, zmianach statusu sprawy itp.

Integracja Foodeliver z SMSAPI

1. W zakładce Ustawienia odnajdujemy i naciskamy moduł Konfiguracja.

2. Szukamy modułu Bramka SMS.

3. Przechodzimy do smsapi.pl gdzie wcześniej założyliśmy konto. W panelu wchodzimy w ustawienia API i tam wybieramy opcje Token API.

4. Generujemy Token który następnie wprowadzamy w systemie w polu API Token.

5. Można zdefiniować nadawcę wiadomości (11 alfanumerycznych znaków).

6. UWAGA! W SMSach będzie się wyświetlał nadawca wiadomości SMS, który został ustawiony w Panelu SMSAPI.

Integracja Solar CRM i Legally CRM z SMSAPI

1. Należy się zalogować na konto administratora solarCRM.pl. W ustawieniach odnaleźć opcję Integracja SMSAPI.pl. Tak samo w przypadku LegallyCRM.

2. Wpisać na stronie w wyznaczonym miejscu API key wygenerowany na wcześniej założonym koncie smsapi.pl. Zapisanie zmian.

3. Pole nadawcy wiadomości należy zdefiniować na koncie smsapi.pl

4. Można korzystać z wysyłki SMS przez SMSapi.pl na kontach z nadanym uprawnieniem dostępu do funkcjonalności.

Plusy integracji

Jednym z największych plusów integracji systemów IT takich jak SolarCRM i LegallyCRM z SMSAPI to po prostu oszczędność czasu i wygoda użytkowania. Zaoszczędzony czas dzięki wysyłce SMS-ów z systemów 4B Systems można wykorzystać efektywniej. Dodatkowym plusem jest możliwość szybkiego wglądu w komunikację z klientem (wysłane SMS-y zapisują się w systemie) – nie ma konieczności sprawdzania telefonów i szukania treści smsów.

W przypadku systemu do zamówień online FooDeliver plusem integracji jest również funkcja powiadomień wewnętrznych w restauracji. Ponadto dzięki SMSAPI system Foodeliver posiada rozbudowane funkcje marketingowe pozwalające na znaczne zwiększanie sprzedaży, a co za tym idzie, również zysków. W kilka minut restauracja może:

 • stworzyć plan marketingowy generujący automatyczne wiadomości SMS do klientów, którzy dawno nie złożyli zamówienia z zachęceniem do ponownego zakupu;
 • wygenerować do całej swojej bazy klientów SMSa o treści marketingowej, informacyjnej czy z kodem rabatowym zachęcającym do złożenia zamówienia online;
 • stworzyć plan lojalnościowy z warunkami, po spełnieniu których system wygeneruje automatycznie SMSy ze wskazanym kodem rabatowym.

Najnowsze na blogu

Integracja 4B Systems z operatorem pł... Opublikowano: 2021-06-14 15:03:50
Pozyskiwanie klientów w branży motory... Opublikowano: 2021-05-13 09:02:26
Integracja SMSAPI z Foodeliver, Solar... Opublikowano: 2021-05-11 15:04:15