Digitalizacja sprzedaży w branży marketingu sieciowego

Obsługa zamówień | Plany marketingowe i lojalnościowe | Sklep online | Linki referencyjne i programy poleceń

MLMseed | System sprzedaży produktów i usług w marketingu wielopoziomowym

Digitalizacja w procesach sprzedaży w marketingu sieciowym

Firmy z branży marketingu sieciowego, wielopoziomowego, często nazywane również MLM (multi-level-marketing) oferują popularny model dystrybucji produktów i usług poprzez sieć przedstawicieli terenowych. Przedstawiciele, nazywani agentami, dystrybutorami, doradcami klienta, czy konsultantami w skuteczny sposób docierają do klientów z oferowanymi usługami. W odróżnieniu od innych modeli prowadzenia marketingu, firmy z branży MLM nie inwestują w reklamę a w sprzedawców, którzy stanowią o sukcesie firmy. Nadal bardzo duża część firm z branży MLM nie przeprowadziło digitalizacji sprzedaży i rozliczeń agencyjnych w ramach nowoczesnych narzędzi IT. 4B Systems wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując firmom z branży aż 2 rozwiązania – SalesWizard oraz MLMseed. Poniżej przeczytasz o skutecznym wdrożeniu MLMseed u naszego Klienta.

Fenix Global Group - kosmetyki, wellnes

Zapoznaj się z case study naszego Klienta – Fenix Global.

Problem: Rozliczenia agencyjne i marketing

Poniżej kilka problemów charakterystycznych dla branży.  

Rozwiązanie: Wdrożenie MLMseed

Fenix Global Group zdecydował o współpracy z 4B Systems na początku 2020 r. W ramach wdrożenia przygotowaliśmy dla Klienta stronę www opartą o CMS WordPress, stronę landingową rekrutacji współpracowników, którzy dystrybuowali produkty firmy oraz system informatyczny służący obsłudze zamówień pozyskanych przez sieć sprzedaży. W kolejnym okresie uruchomiliśmy sklep online dla firmy wraz z możliwością pozyskiwania zamówień przez sieć sprzedaży – każdy współpracownik firmy posiadał swój link referencyjny. W ramach współpracy planowane są dalsze modyfikacje systemu MLMseed.

Korzyści.

Dzięki wdrożeniu systemu MLMseed, Fenix Global uzyskał następujące korzyści.

5/5

Dystrybucja produktów w sieci MLM wymaga nowoczesnego systemu

"Wdrożenie MLMseed pomogło nam w rozwoju Firmy oraz ułatwiło tworzenie sieci dystrybucji. Zapewniliśmy naszym Partnerom nowoczesne zaplecze systemowe, które ułatwia współpracę z naszą Firmą. Dzięki dostosowaniu systemu do warunków międzynarodowych, rozpoczęliśmy dynamiczną ekspansję poza granicami Polski. Planujemy dalszy rozwój i modernizację systemów przy współpracy z 4B Systems."
Mateusz Wilczyński
Członek Zarządu Fenix Global Group

Zacznij digitalizację dzisiaj

Nie czekaj z rozpoczęciem procesu transformacji cyfrowej swojej firmy. Bez tego dalszy rozwój może nie być możliwy. Zadzwoń do nas i omów swój projekt.

Digitalizacja w branży MLM

Model dystrybucji produktów i usług oparty o marketing wielopoziomowy wciąż zyskuje na popularności. Kolejne firmy włączają MLM w swoje podstawowe założenia sprzedaży. Odszkodowania, sprzedaż suplementów, kosmetyków, wody, to tylko niektóre z wielu przykładów świetnego zastosowania MLM-u. Przed branżą jednak stoją wyzwania, w tym digitalizacja sprzedaży i obsługi rozbudowanej sieci sprzedaży, której wielkości trudno szukać w tradycyjnych modelach dystrybucji. Jeżeli prowadzisz biznes, w którym MLM jest istotnym elementem dystrybucji produktów lub usług, skontaktuj się z nami i rozpocznij digitalizację swojej firmy!

Pytania i odpowiedzi

Co to jest plan marketingowy?

Planem marketingowym w branży MLM nazywamy model dystrybucji zysków ze sprzedaży produktów i usług wśród przedstawicieli firmy (konsultantów, agentów), zaangażowanych w sprzedaż. Plan marketingowy stanowi najistotniejszy element biznesu MLM. Jego unikalność i specyfika wpływa wprost na powodzenie biznesu. Zastanów się w jaki sposób chcesz zbudować swój plan marketingowy. A jeżeli potrzebujesz konsultacji w tym zakresie, skontaktuj się z nami.

Czy mogę dostosować system MLMseed do swoich potrzeb?

Jeżeli system MLMseed wymaga dostosowania do Twoich potrzeb, możesz na nas liczyć! Najczęściej dostosowujemy plan marketingowy, strony sklepu online i strony rekrutacji współpracowników. Niezależnie jakich modyfikacji potrzebujesz – sprostamy Twoim oczekiwaniom.

Programowanie dla Twojego biznesu

Programowanie aplikacji webowych i mobilnych.

Tomasz Socha | CEO

Tomasz Socha | CEO

„Niezależnie czy szukasz gotowego rozwiązania SaaS, czy chcesz zlecić nowy projekt.”