Programowanie PHP

Charakterystyka PHP:

Technologia PHP

Technologia PHP jest jednym z najwcześniej stworzonych języków programowania. Nie oznacza to jednak, że jest ona przestarzała – wręcz przeciwnie, wciąż aktywnie się rozwija. To sprawdzona i chętnie wykorzystywana technologia, która pomaga zrealizować szereg projektów webowych.

Co to jest PHP?

PHP to prawdziwy nestor wśród technologii informatycznych. Język ten powstał w 1994 roku i niejako jest „ojcem” innych, pokrewnych rozwiązań. Choć od jego debiutu niedługo minie 30 lat, to w dalszym ciągu PHP jest wspierana i rozwijana – w 2023 roku zadebiutowała wersja PHP 8.x. Aktualnie jest to dominujący język programowania – blisko 4 na 5 domen jest oparta właśnie na tej technologii. PHP jest językiem skryptowym, co oznacza, że możliwe jest kontrolowanie aplikacji przy pomocy odpowiednich poleceń. Każdy, kto miał styczność z programowaniem z pewnością dostrzeże podobieństwo składni PHP z językiem C, Perl i Java. Samo PHP jest rozwiązaniem open-source co sprawia, że wielu początkujących programistów zaczynało swoją karierę właśnie na PHP.

Zastosowanie PHP

PHP to uniwersalny język programowania. Najczęściej stosuje się go podczas tworzenia dynamicznych stron internetowych. Każde kliknięcie w zakładkę, wybranie opcji czy przejście do kolejnej strony to linijki kodu, które automatyzują i optymalizują cały proces. Na podstawie PHP funkcjonują różnego rodzaju fora internetowe, serwisy streamingowe (nie tylko muzyka, ale także video) czy media społecznościowe, takie jak Facebook, WordPress, Wikipedia czy WhatsApp. Język PHP można też spotkać w innych rozwiązaniach, na przykład w grach komputerowych. Dialogi postaci grywalnej z NPC, postęp fabuły czy powodzenie lub niezaliczenie questów generowane jest na podstawie ścieżek napisanych właśnie w PHP.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania w PHP?

Język PHP nieprzypadkowo ma 78% udziału na rynku wśród wszystkich domen. Ta technologia łączy w sobie prostotę kodowania, szybkość wynajdowania i naprawy błędów oraz łatwy dostęp do zasobów. Istotnym atutem PHP jest duża i aktywna społeczność osób programujących w tym języku, dzięki czemu pomogą oni w rozwiązywaniu błędów. Z języka PHP korzysta Tesla czy IBM – firmy kojarzone przede wszystkim z postępem i zaawansowaną technologią. Nasi programiści są w stanie wykonać zlecone nam projekty, które będą w 100% odpowiadać na potrzeby Klientów. Zadbamy nie tylko o zrealizowanie kodowania oczekiwanego projektu, ale także zapewnimy kompleksowe wsparcie wdrożenia i nadzór nad rozwojem aplikacji webowej.

Jakie projekty możesz zrealizować w PHP?

Zobacz przykłady zastosowania języka programowania PHP.

Portal lub strona internetowa

PHP jest używane w większości stron internetowych, portali, aplikacji webowych.

Panel zarządzania aplikacją mobilną

Aplikacje mobilne dla sprawnego zarządzania wymagają panelu administracyjnego – centrum dowodzenia aplikacją. Wykonamy go w PHP.

Aplikacja webowa

Intranet, systemy B2B, B2C, panele firmowe, serwisy rekrutacyjne, szereg innych rozwiązań.

Sklep online

Wykorzystując PHP możesz stworzyć sklep internetowy lub system zamówień online.

Rozpocznij swój projekt PHP teraz.

Jesteś gotowy powiedzieć nam więcej o Twoim projekcie w PHP? Skontaktuj się i umów na niezobowiązującą konsultację.