Programowanie Python

Charakterystyka Python:

Technologia Python

Wśród najpopularniejszych języków programowania, Python zajmuje jedno z czołowych miejsc. To pojęcie zna praktycznie każda osoba, nawet ta, która na co dzień nie jest związana z sektorem IT. Jego szerokie zastosowanie oraz czytelność i przejrzystość sprawia, że Python to chętnie wybierane rozwiązanie technologiczne.

Co to jest Python?

Dla większości osób słowo „python” kojarzy się z wężem, informatycy jednak z reguły skojarzą je z jednym z najpopularniejszych języków programowania. Co ciekawe, nazwa tej technologii wcale nie pochodzi od pełzającego gada, a od komediowego programu „Latający Cyrk Monthy’ego Pythona”. Jednak Python nie jest ani komedią absurdu, ani tym bardziej jadowitym stworzeniem. To język programowania wysokiego poziomu, co oznacza, że składnia i język poleceń są niemal identyczne z tym, którym na co dzień każdy z nas się posługuje. To bardzo ważna informacja – dzięki temu składnia jest zrozumiała, przejrzysta i zwięzła, co zwiększa próg dostępności języka. To oznacza zwiększoną produktywność dla zespołu programistycznego.

Zastosowanie Python

Dzięki ogromnej ilości frameworków i dostępnych bibiliotek, w Pythonie można napisać praktycznie każdy program. Warto zwrócić uwagę, że to wsparcie połączone z faktem, iż jest to język wysokiego poziomu, pozwala na realizację zadań wydajniej niż w przypadku innych języków. W skrócie: wiele zadań można zrobić łatwiej i szybciej wykorzystując właśnie Pythona. Jednak ze względów użytkowych odchodzi się od praktyki wykorzystywania go jako języka desktopowego. Zamiast tego, wykorzystuje się go jako język skryptowy do aplikacji, które zostały napisane w innych językach, np. Blender czy InkScape, które były programowane w C i C++. Sam potencjał tego języka jest na tyle duży, że niemal cała nauka maszynowa (machine learning znane chociażby z ChatGPT) i data science bazuje na Pythonie.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania w Python?

Na podstawie powyższej charakterystyki można wskazać cztery kluczowe atuty Pythona, dla którego warto go wybrać. Po pierwsze – intuicyjność wynikająca z faktu, iż jest to język przypominający standardowy język, którym na co dzień się posługujemy. Po drugie – wszechstronność, dzięki której w Pythonie napiszemy praktycznie wszystko – od aplikacji przez programy aż po kolejne udogodnienia w postaci frameworków. Po trzecie – ogromny zasób gotowych ułatwień, takich jak Django, który jest rozwiązaniem do tworzenia wydajnych stron internetowych. I po czwarte – wydajność, która pozwala znacznie szybciej wykonywać zadania, dzięki czemu nasi klienci znacznie krócej czekają na gotowe rozwiązania.

Jakie projekty możesz zrealizować w Python?

Zobacz przykłady zastosowania języka programowania Python.

Portal lub strona internetowa

Python może być zastosowany do kodowania back-endu stron internetowych, portali, aplikacji webowych.

Panel zarządzania aplikacją mobilną

Aplikacje mobilne dla sprawnego zarządzania wymagają panelu administracyjnego – centrum dowodzenia aplikacją. Wykonamy go w Python.

Aplikacja webowa

Intranet, systemy B2B, B2C, panele firmowe, serwisy rekrutacyjne, szereg innych rozwiązań.

Sklep online

Wykorzystując Phyton możesz stworzyć sklep internetowy lub system zamówień online.

Rozpocznij swój projekt Python teraz.

Jesteś gotowy powiedzieć nam więcej o Twoim projekcie w Python? Skontaktuj się i umów na niezobowiązującą konsultację.