Framework Flutter

Charakterystyka Flutter:

Framework Flutter

Gdy otrzymujemy narzędzia przygotowane przez Google, możemy być pewni, że to rozwiązanie znacznie ułatwi życie. Nie inaczej jest z technologią Flutter, której debiut miał miejsce raptem w 2017 roku. Nieco ponad 5 lat wystarczyło, by Flutter stał się drugim najpopularniejszym narzędziem do pisania aplikacji mobilnych.

Co to jest Flutter?

Flutter jest dla programisty tym, czym dla warsztatu samochodowego wkrętak z wymiennymi nasadkami. To zestaw narzędzi programistycznych przeznaczonych do tworzenia wieloplatformowych aplikacji mobilnych wykorzystujących wspólną bazę kodów. Flutter sprawi, że nie pojawią się żadne nieścisłości – jeden kod do wszystkich tych platform pozwala na zachowanie spójności graficznej. W ślad za estetyką idzie oczywiście mechanika – na każdej platformie dany kafelek, dany odnośnik czy dana animacja wywoła ten sam rezultat. Efekt współpracy Google’a i niezależnych programistów sprawia, że wielu IT developerów jest szczerze zadowolonych z ułatwienia w postaci gotowego pakietu narzędzi.

Zastosowanie Flutter

Jedno narzędzie – udostępnione w systemie open source w maju 2017 roku – które pozwala sprostać szeregowi wyzwań. Jakich? Chociażby temu, że wygląd aplikacji może różnić się na systemie Android, iOS, macOS, Windows czy Linux. Flutter to technologia przeznaczona do pisania przede wszystkim aplikacji mobilnych. Jednakże przy pomoc tego zestawu narzędzi z powodzeniem stworzymy także aplikacje webowe i komputerowe – stąd w naszym zestawieniu chociażby system Windows czy macOS. Flutter to bez wątpienia rewelacyjne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą dostarczyć swoją aplikację na rozmaite platformy. Na polskim podwórku z Fluttera korzystano podczas projektowania aplikacji Lotto, na świecie zaś – Xianyu, czyli projekt od Alibaba Group.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania we Flutter?

Technologia Flutter jest powszechnie wykorzystywanym przez nas pakietem narzędzi. Istotą jest fakt, że Flutter pozwala na sprawne tworzenie pożądanych rozwiązań oraz wysoką wydajność pracy. Możliwe jest to dzięki językowi Dart, który pozwala stworzyć jeden kod dla wielu platform – unitarność ta oznacza jeszcze lepszą implementację. Praca we Flutterze może niektórym przypominać układanie klocków, a to za sprawą mechaniki widgetowej. To sprawia, że aplikacja od strony UI pozwala na niezwykle precyzyjne dopasowanie do potrzeb programisty. Kolejnym atutem Fluttera jest opcja „Hot Reload”, czyli możliwość śledzenia wprowadzanych zmian na żywo. Każda modyfikacja kodu może być natychmiast wyświetlona na urządzeniu, co jest niezwykle ważne w przypadku pracy z osobami niekoniecznie zaznajomionymi z realiami IT.

Jakie projekty możesz zrealizować we Flutter?

Zobacz przykłady zastosowania języka frameworku Flutter.

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne B2B i B2C, economy sharing i inne, funkcjonujące na platformach Android i iOS.

Rozpocznij swój projekt w technologii Flutter już teraz.

Jesteś gotowy powiedzieć nam więcej o Twoim projekcie we Flutter? Skontaktuj się i umów na niezobowiązującą konsultację.