BlogRynek ITJak stworzyć aplikację mobilną dla firmy?

Jak stworzyć aplikację mobilną dla firmy?

Powszechność smartfonów, laptopów i tabletów sprawia, że nie sposób wyobrazić sobie życia bez aplikacji mobilnych. To dzięki nim możemy słuchać muzyki, sprawdzić pogodę czy komunikować się ze znajomymi. Część aplikacji ma jednak przeznaczenie typowo biznesowe i służy do wewnętrznego użytku w przedsiębiorstwie. Sprawdź, jak stworzyć aplikację mobilną dla firmy i jakie korzyści wiążą się z posiadaniem dedykowanych rozwiązań.

Potencjał aplikacji mobilnej w firmie

Aplikacje mobilne w przedsiębiorstwie przybierają rozmaite zadania: od przestrzeni do przechowywania danych przez narzędzie komunikacji aż do wsparcia w działaniach marketingowych. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że aplikacje mobilne w firmie często pełnią kluczową rolę, będąc „prawą ręką” rozmaitych działów. Co więcej – same aplikacje mobilne mogą stanowić wartość Twojego przedsiębiorstwa, jeśli Twój model biznesowy będzie zakładał jego sprzedaż lub dostęp subskrypcyjny. Pojawia się zatem pytanie: jak stworzyć narzędzie, które będzie odpowiedzią na potrzeby Twojej firmy lub które pomoże Ci czerpać dochód? Chodzi przecież o to, by napisany program zaspokajał wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania, bez konieczności wspierania się rozwiązaniami konkurencji.

Koncept aplikacji mobilnej w biznesie

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia aplikacji mobilnej jest określenie zadań, jakie będzie ona pełnić. Czy ma to być funkcjonalny CRM do zarządzania kontaktami i finalizacji sprzedaży? Może będzie to narzędzie do obsługi zamówień internetowych, które skupi w sobie kilka kanałów sprzedaży? A może będzie to program typu kanban tool, który pomoże w nadzorowaniu procesów zachodzących w Twojej firmie? Trafne określenie potrzeb i oczekiwań względem aplikacji mobilnej to klucz do sukcesu, z którym możesz rozpocząć poszukiwanie wykonawcy. Na rynku znajdziesz zarówno oferty od freelancerów, jak i software house’ów. Pierwsza grupa z reguły jest tańsza, ale musisz nastawić się na wydłużony czas realizacji, zwiększone ryzyko porzucenia zlecenia oraz fakt, że ostateczny rezultat może nie spełniać Twoich oczekiwań ze względu na brak nadzoru zespołowego. Nie ryzykuj – postaw na doświadczenie i kompetentny zespół IT, taki jak 4b Systems. Nasza firma daje gwarancję, że wykonana aplikacja będzie spełniać wszystkie Twoje oczekiwania, a ponadto otrzymasz wsparcie we wdrożeniu nowego narzędzia w biurze.

Aplikacja mobilna to także jej obsługa

Decydując się na stworzenie aplikacji mobilnej od podstaw, musisz pamiętać, że sam fakt napisania programu to nie koniec zlecenia. Potrzebne jest także wiele innych czynności: przetestowanie aplikacji pod kątem ewentualnych błędów, dostosowanie szaty graficznej czy prace związane z back-endem. Konieczna jest także opieka helpdesku, czyli zespołu specjalistów, którzy będą w stanie przywrócić sprawność aplikacji po ewentualnej awarii. W tej kwestii niezastąpionym partnerem biznesowym będzie 4b Systems. Doskonale rozumiemy, że w procesie tworzenia aplikacji ważne jest nie tylko doraźne zaspokojenie potrzeb, ale także kompleksowa obsługa posprzedażowa. Poza utworzeniem aplikacji mobilnej oferujemy wsparcie zespołu specjalistów, którzy błyskawicznie udzielą pomocy. Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o Twoich potrzebach – skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny zlecenia.

4B Systems Software House Śląsk | Gliwice | Katowice | Warszawa. Kodowanie aplikacji webowych i mobilnych na zlecenie.