Framework Laravel

Charakterystyka Laravel:

Framework Laravel

Czy wyobrażasz sobie prowadzenie warsztatu samochodowego bez odpowiednich narzędzi lub restauracji bez kuchni z wyposażeniem? Branża IT również dysponuje zestawem narzędzi (bibliotek), bez których praca mogłaby być znacznie utrudniona. Jednym z nich jest Laravel – przydatne framework PHP.

Co to jest Laravel?

Laravel to kolejny z frameworków PHP, który wydano w 2011 roku i do dzisiaj jest on rozpatrywany jest jako jeden z najlepszych programów szkieletowych. Jego twórcą jest Taylor Otwell, amerykański programista początkowo związany z językiem C++. Mały przerywnik: framework to platforma programistyczna, która przyspiesza i znacznie upraszcza tworzenie aplikacji webowych. Gotowe biblioteki i zaimplementowane wzorce sprawiają, że programista może pominąć „brudną robotę” i skupić się na esencji danego projektu. Twórca Laravela postanowił także podpatrzeć rozwiązania, które zastosowano w CodeIngiterze i Symfony, a następnie uprościć niektóre ścieżki lub pozbyć się najczęstszych bolączek. W ten oto sposób otrzymaliśmy narzędzie, które rekomendowane jest przez ponad sześciu milionów programistów na całym świecie.

Zastosowanie Laravel

Zastosowanie omawianej technologii jest ściśle związane z językiem programowania PHP. To właśnie z tym językiem i z jego zadaniami powiązany jest Laravel, a więc w jego zakresie będzie tworzenie wszelakich dynamicznych i responsywnych stron www. Bardzo dobrze sprawdzi się w zakresie zadań związanych z uwierzytelnianiem czy routingiem. Technologia ta stanowi bazę do tworzenia i rozwoju zamówionej przez klienta formuły. Warto podkreślić, że nie jest to „droga na skróty” czy zrobienie projektu za kogoś – to ułatwienie, które można porównać do klucza pneumatycznego w warsztacie wulkanizacyjnym. Dzięki niemu nie trzeba męczyć się z ręcznym kluczem do kół, vide w świecie IT nie trzeba pisać niezbędnych skryptów do PHP i kodu od podstaw.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania w Laravel?

Taylor Otwell stwierdził, że Laravel jest najlepszym frameworkiem PHP z tego względu, że odpowiada na potrzeby nowoczesnych rozwiązań w zakresie IT. Nie ma w tym ani grama przesady czy nieskromności – to właśnie intuicyjność i szereg możliwości sprawia, że Laravel jest wybierany przez programistów na całym świecie. Najważniejsza zaleta polega na szeregu gotowych rozwiązań, które można implementować zarówno przy niedużych stronach, jak i rozbudowanych projektach. Jednym z nich jest gotowy system autentykacji, który pozwoli użytkownikom strony zarejestrować się, logować czy tworzyć i zmieniać hasła. Innym atutem podobnego typu jest Artisan, czyli zbiór komend znacznie przyspieszających pracę. Szybkość, intuicyjność i prostota – te trzy określenia najlepiej opisują pracę we frameworku Laravel.

Jakie projekty możesz zrealizować w Laravel?

Zobacz przykłady zastosowania języka frameworku Laravel.

Nasze rozwiązania oparte o Laravel

Laravel jest podstawą projektu Foodeliver.

Panel zarządzania aplikacją mobilną

Aplikacje mobilne dla sprawnego zarządzania wymagają panelu administracyjnego – centrum dowodzenia aplikacją. Wykonamy go w Laravelu.

Aplikacja webowa

Intranet, systemy B2B, B2C, panele firmowe, serwisy rekrutacyjne, szereg innych rozwiązań.

Sklep online

Wykorzystując Laravel możesz stworzyć sklep internetowy lub system zamówień online.

Rozpocznij swój projekt w technologii Laravel już teraz.

Jesteś gotowy powiedzieć nam więcej o Twoim projekcie w Laravel? Skontaktuj się i umów na niezobowiązującą konsultację.