Framework React Native

Charakterystyka React Native:

Framework React Native

Według danych Statista z 2022 roku, 6 na 10 smartfonów to Apple, który wykorzystuje system iOS, pozostałe to w przeważającej większości Androidy. Czy to oznacza, że pisząc daną aplikację, konieczne jest jej tworzenie w dwóch osobnych wariantach? Nie – całe przedsięwzięcie ułatwi technologia React Native.

Co to jest React Native?

React Native to pakiet narzędzi do wieloplatformowego tworzenia aplikacji mobilnych, webowych i komputerowych. Można go porównać do frameworka, czyli zestawu gotowych rozwiązań, które usprawniają programistom tworzenie pożądanych apek na więcej niż jedną platformę. W swojej istocie technologia ta jest bardzo podobna do Fluttera, który de facto jest bezpośrednią konkurencją dla React Native’a. Różnica jest taka, że React Native stworzony został w 2015 roku przez Facebooka, zaś Flutter powstawał w latach 2015-2017, w ramach kooperatywy Google’a i niezależnych programistów. Spośród obu rozwiązań to React Native cieszy się na ten moment największą popularnością – jest to najchętniej wybierany zestaw narzędzi do tworzenia aplikacji mobilnych.

Zastosowanie React Native

React Native służy do budowania aplikacji dostępnych na różnych platformach przy pomocy jednego kodu. Inspiracją do stworzenia tej technologii była problematyczna stabilność Facebooka w formie aplikacji mobilnej napisanej w języku HTML. Podkreślił to założyciel tejże firmy – Mark Zuckerberg, który w 2012 roku zapowiedział stworzenie autorskiego systemu w formie frameworka. Tak się też stało, a React Native kompiluje się do natywnych języków Java i Swift. React Native dostępny jest w ramach licencji wolnego dostępu, z czego skorzystały powszechnie rozpoznawalne projekty. Wśród nich warto wymienić platformę Discord, sieć sklepów Walmart, medium społecznościowe Pinterest czy aplikację do zamawiania jedzenia Uber Eats.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania we React Native?

Cenimy przemyślane rozwiązania i technologie, które ułatwiają życie. Nie powinno być więc zaskoczeniem to, że w swoim wachlarzu rozwiązań wybieramy także React Native’a. W praktyce wybór ten oznacza trzy istotne korzyści zarówno dla programistów, jak i Klientów. Pierwsza z nich to możliwość realizacji dwóch odrębnych projektów przy użyciu jednego zestawu narzędzi. To oznacza możliwość zmieszczenia się w nieco ciaśniejszym budżecie – a na pewno nie będzie konieczne płacenie dwa razy za jedno i to samo. Drugą zaletą jest usprawnienie pracy – szybsze wykonanie pewnej grupy zadań przekłada się na szybsze zakończenie projektu. To z kolei satysfakcjonuje i Klienta, i programistę. Trzecia – choć nie ostatnia – korzyść to ogrom dostępnych bibliotek, co pozwala na ścisłe dopasowanie projektu do potrzeb Zleceniodawcy.

Jakie projekty możesz zrealizować w React Native?

Zobacz przykłady zastosowania języka frameworku React Native.

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne B2B i B2C, economy sharing i inne, funkcjonujące na platformach Android i iOS.

Rozpocznij swój projekt w technologii React Native już teraz.

Jesteś gotowy powiedzieć nam więcej o Twoim projekcie w React Native? Skontaktuj się i umów na niezobowiązującą konsultację.

Programowanie dla Twojego biznesu

Programowanie aplikacji webowych i mobilnych.

Tomasz Socha | CEO

Tomasz Socha | CEO

„Niezależnie czy szukasz gotowego rozwiązania SaaS, czy chcesz zlecić nowy projekt.”