Co to jest Java Script?

Charakterystyka Java Script:

Co to jest Java Script?

Nawet jeśli nie macie na co dzień styczności z technologiami informatycznymi, to z pewnością natrafiliście na pojęcie „JavaScript” lub „JS”. Ten język programowania – obok HTML i CSS – stanowi trójcę internetową, dzięki której po wejściu do świata www widzisz to, a nie zlepek monotonnego tekstu. JavaScript to technologia, bez której trudno sobie wyobrazić współczesny świat programowania.

Co to jest Java Script?

JavaScript to jeden z najpopularniejszych języków programowania, który istnieje od 1995 roku. Biorąc pod uwagę ogrom możliwości płynących z tej technologii, można byłoby pomyśleć, że prace nad nią trwały latami. Okazuje się jednak, że Bernardowi Eichowi – twórcy JS – wystarczyło niespełna 10 dni, by stworzyć tak potężne, a zarazem tak uniwersalne narzędzie. Uniwersalne, ponieważ zdecydowana większość stron internetowych powstała dzięki JavaScript. Potężne, ponieważ możliwości tego języka pozwalają na tworzenie nie tylko treści www, ale też frameworków – szkieletów ułatwiających dalsze prace programistyczne. Przy tych atutach JavaScript jest językiem prostym w nauce – to od niego wielu developerów rozpoczyna swoją przygodę w świecie IT.

Zastosowanie Java Script

JavaScript jest swoistą „matką wszystkich języków” – to na niej bazuje większość rozwiązań informatycznych. Angular, React, Vue, CodeIgniter, Redux, GraphQL, Laravel, Meteor, Node – to tylko niektóre z frameworków, które stworzone zostały przy pomocy JavaScriptu. Od razu mówimy – nie ma sensu liczyć, ile już takich narzędzi powstało, ponieważ wciąż i wciąż pojawiają się nowe. Jednak nie tylko tutaj JS znajduje swoje zastosowanie. Podstawowym zastosowaniem JavaScriptu jest tworzenie interaktywnych stron internetowych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, każde zdarzenie zachodzące na stronie internetowej, w tym odmowa lub zezwolenie na dostęp do formularzy, animacja na stronie czy nawigacja po niej możliwa jest właśnie dzięki JavaScript.

Dlaczego warto korzystać z Java Script?

JavaScript to język, w którym tak naprawdę sztuką jest coś zepsuć – to język intuicyjny, w swojej logice zrozumiały, prosty i przejrzysty. Sprawdza się zarówno w pracach na front-endzie, jak i back-endzie, dzięki czemu każdy programista znajdzie użyteczność w JS. Przy jego pomocy można zbudować efektowne strony wizytówkowe, nienagannie funkcjonujące sklepy internetowe, rozbudowane aplikacje mobilne i desktopowe. Duża popularność JavaScriptu to nie tylko mnożące się frameworki, ale także ogromne grono programistów udzielających wsparcia temu rozwiązaniu. Nasi programiści na co dzień korzystają z JavaScriptu, dzięki czemu Klienci otrzymują funkcjonalne projekty ze znacznie zminimalizowanym ryzykiem błędu.

Jakie projekty możesz zrealizować w Java Script?

Zobacz przykłady zastosowania Java Script.

Wszystko!

Praktycznie każde rozwiązanie bazuje na Java Script – aplikacje webowe, sklepy internetowe, systemy zamówień online, systemy B2B, B2C, intranety, systemy CRM!

Rozpocznij swój projekt już teraz.

Jesteś gotowy powiedzieć nam więcej o Twoim projekcie? Skontaktuj się i umów na niezobowiązującą konsultację.