Digitalizacja branży HR i rekrutacyjnej

Wsparcie procesów rekrutacji, onboardingu offboardingu pracowników.

Rekrutacja zdalna | Platformy onboardingowe

Digitalizacja HR-u i rekrutacji

Praktycznie każda firma, która stawia na rozwój i ekspansję rynkową, prowadzi nabór na kolejne stanowiska. Zbyt długie wakaty mogą obniżyć wydajność firmy i opóźnić realizację zleceń, dlatego ważne jest skuteczne działanie w obszarze rekrutacji. Zajmują się tym headhunterzy oraz wewnętrzne działy HR, których zadaniem jest dostarczenie możliwie sprawnie najlepszego kandydata na stanowisko. To jednak nie wszystko – działy powiązane z rekrutacją odpowiedzialne są także za onboarding, czyli wdrożenie pracownika i nadanie mu odpowiedniego rytmu pracy. W teorii zadanie wydaje się łatwe, jednak bez przemyślanego planu działania i odpowiednich narzędzi proces ten będzie liczony nie w dniach, ale w miesiącach. Dodajmy do tego fakt, że na popularnych platformach z ogłoszeniami panuje ogromna konkurencja i bardzo trudno wyróżnić się pośród tysięcy podobnych ogłoszeń. Nasza firma jest w stanie przygotować programy, które odpowiedzą na potrzeby zgłaszane przez rynek rekrutacji i HR

Problem: Zarządzanie procesem rekrutacji

Przedsiębiorstwo nieustannie zwiększa zatrudnienie w rozmaitych obszarach. Konieczne jest przeprowadzenie rekrutacji, która pozwoli zatrudnić kilkunastu nowych pracowników na różne stanowiska. Firma ma jednak ograniczony budżet i nie chce ponosić kosztów w związku z wystawianiem i promowaniem ogłoszeń na portalach zewnętrznych. Mile widziane byłoby stworzenie „centrum logistycznego”, z którego można zarządzać ogłoszeniami oraz odpowiadać na przesyłane kandydatury.

Rozwiązanie: Webowy interfejs rekrutacji

Stworzyliśmy mini-portal rekrutacyjny „Kariera”, dedykowany ofertom pracy w przedsiębiorstwie. Umieściliśmy tam narzędzie, które będzie swoistym łącznikiem pomiędzy osobami prowadzącymi rekrutację i kandydatami na dane stanowisko. Z tego miejsca kandydaci będą mogli zapoznać się z wakatami w firmie, ofertą i oczekiwaniami wobec przyszłych pracowników. W przypadku zainteresowania propozycją, możliwe będzie wgranie CV i listu motywacyjnego oraz wypełnienie i przesłanie ankiety informacyjnej. Tutaj dział HR będzie mógł zapoznać się z życiorysem i kompetencjami zamieszczonymi w dokumencie, a w razie zainteresowania – skontaktować się z kandydatem. Ogłoszenia o pracę mogą być w łatwy sposób wystawiane, edytowane oraz archiwizowane. Jednocześnie ogłoszenia publikowane na stronie Kariera są eksportowane do popularnych portali ogłoszeniowych, a część pracy wykonuje robot. Automatyzacja skraca czas niezbędny do umówienia spotkania online lub stacjonarnego w zależności od odpowiedzi uzyskanych od kandydata.

Korzyści.

Wdrożenie aplikacji rekrutacyjnej pozwoliło na uzyskanie poniższych korzyści:

Zacznij digitalizację dzisiaj

Nie czekaj z rozpoczęciem procesu transformacji cyfrowej swojej firmy. Bez tego dalszy rozwój może nie być możliwy. Zadzwoń do nas i omów swój projekt.

Digitalizacja HR-u

Obsługa zgłoszeń związanych z procesem rekrutacji i onboardingu to jedno z wyzwań, na które przygotowaliśmy odpowiedź. Dzięki naszym rozwiązaniom możesz w pełni skupisz się na wyborze najlepszego kandydata – pozostałe zadania zostaną zrealizowane przez udostępnione przez nas aplikacje i w części zautomatyzowane. Wspieramy Cię także w dalszych działaniach – proponujemy oprogramowanie, które pomoże skutecznie przeprowadzić proces onboardingu oraz pomoże w utrzymaniu pracownika w organizacji. Dzięki nam znacznie łatwiej pozyskasz dopasowanego pracownika oraz zredukujesz niepożądane aspekty procesu fluktuacji kadr.

Współpracujemy z wieloma firmami oraz działami HR. Dzięki temu możemy trafnie rozpoznawać potrzeby i oczekiwania rynkowe w zakresie prowadzenia rekrutacji. Poza szeroką gamą gotowych rozwiązań oferujemy także programowanie dedykowanej aplikacji lub stworzenia mechanizmu, który z powodzeniem wdrożymy zarówno wewnątrz firmy, jak i w komunikacji zewnętrznej. Jeżeli masz pytania związane z naszymi usługami lub chcesz przeanalizować swój projekt, skontaktuj się z nami.