Bazy danych MySQL

Charakterystyka MySQL:

Bazy danych MySQL

Obsługa wielu zapytań jednocześnie oraz bezpieczne przechowywanie znacznej ilości danych wymaga odpowiedniej bazy danych. Co więcej, musi być ona relacyjna i skalowalna, aby utworzyć sieć płynnych połączeń liczonych w milionach. To zadanie przypada technologii MySQL.

Co to jest mySQL?

MySQL można obrazowo porównać do ogromnych księgozbiorów z bibliotekarzami, którzy doskonale wiedzą, co i gdzie się znajduje. Mówiąc już profesjonalnie – MySQL to technologia służąca do zarządzania relacyjną bazą danych. Powstała ona w 1995 roku jako owoc pracy szwedzkiego przedsiębiorstwa MySQL AB. Choć samo pojęcie „relacyjna baza danych” było znane już od 1969 roku, to dopiero MySQL dopracował go niemalże do perfekcji. MySQL to najpopularniejsza technologia relacyjnej bazy danych w systemie open source – wyprzedza ją jedynie Oracle 12c Database, który nie należy do grupy open source’owych programów. MySQL jest jedną z czterech kompatybilnych ze sobą technologii, które służą do rozwoju aplikacji webowych (obok Linuxa, PHP i Apache).

Zastosowanie MySQL

Zastosowanie MySQL jest nieodzownie związane z zasobami, które wymagają baz danych. Co za tym idzie – praktycznie każda strona internetowa potrzebuje takiego narzędzia, które umożliwi przechowywanie informacji niezbędnych do prawidłowego działania. I w tej roli najlepiej sprawdza się MySQL, który jest programem wyjątkowo wydajnym. O swoim ogromnym potencjale skalowalności niech świadczy fakt, że MySQL używany jest przez Facebooka czy YouTube. Każda z tych stron obsługuje setki tysięcy, jeśli nie miliony rozmaitych zapytań na sekundę. Standardowe bazy danych z pewnością nie byłyby w stanie prawidłowo obsłużyć takiego ruchu. Dodajmy do tego miliardy danych w postaci nazw kont i haseł do logowania, wiadomości wymienianych między użytkownikami czy samych kodów odpowiadających za prawidłowe działanie strony.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania w MySQL?

Technologia MySQL doceniana jest przeze wszystkim za wspomnianą wcześniej skalowalność, która sprawdzi się zarówno przy znacznych inwestycjach, jak i przy kameralnych projektach. Testy obecnej wersji pokazują, że MySQL z powodzeniem obsłuży ponad 1,5 miliona zapytań na sekundę. Całość jest uniwersalna – system może być wykorzystywany przez najpopularniejsze platformy, takie jak Windows, Linux, macOS, Symbian OpenSolaris czy Novell NetWare. Użytkownikom baz danych bez wątpienia będzie zależeć na bezpieczeństwie – i takowe będzie zagwarantowane przez MySQL. Uwierzytelnianie dostępu, możliwości enkrypcyjne i dekrypcyjne danych czy granularna struktura dostępowa to tylko przykłady mechanizmów ochronnych MySQL.

Jakie projekty możesz zrealizować w MySQL?

Zobacz w jakich projektach możesz wykorzystać bazy danych MySQL.

Portal lub strona internetowa

MySQL jest używane w większości stron internetowych, portali, aplikacji webowych.

Panel zarządzania aplikacją mobilną

Aplikacje mobilne dla sprawnego zarządzania wymagają panelu administracyjnego – centrum dowodzenia aplikacją. Wykonamy go w PHP, w oparciu o dowolny framework, a baza danych będzie oparta o MySQL.

Aplikacja webowa

Intranet, systemy B2B, B2C, panele firmowe, serwisy rekrutacyjne, szereg innych rozwiązań opiera się o bazy danych MySQL.

Sklep online

Wykorzystując bazy danych MySQL możesz stworzyć sklep internetowy lub system zamówień online.

Rozpocznij swój projekt teraz.

Jesteś gotowy powiedzieć nam więcej o Twoim projekcie?

Skontaktuj się i umów na niezobowiązującą konsultację.

Programowanie dla Twojego biznesu

Programowanie aplikacji webowych i mobilnych.

Tomasz Socha | CEO

Tomasz Socha | CEO

„Niezależnie czy szukasz gotowego rozwiązania SaaS, czy chcesz zlecić nowy projekt.”