BlogWszystko o ITDlaczego warto współpracować z software house’ami?

Dlaczego warto współpracować z software house’ami?

Coraz więcej klientów ma świadomość, czym zajmuje się software house. To specjalistyczne przedsiębiorstwa, które tworzą oprogramowanie na zlecenie klienta lub oferują autorskie narzędzia. Zakres obsługi jest naprawdę szeroki – od opracowania intranetu przez stworzenie dedykowanych aplikacji aż po udostępnienie specjalistycznych CRM’ów. Warto też mieć świadomość, dlaczego warto podjąć współpracę z software house’ami.

Powód 1: Szeroki zakres usług

Software house’y mają rozmaite profile i zakres działania – od holistyczne po wysoce specjalistyczne. Bez problemu znajdziesz przedsiębiorstwo, które przygotuje dla Ciebie aplikację mobilną. Z łatwością zlecisz stworzenie zintegrowanego systemu zamówień jedzenia z dedykowaną funkcjonalnością. Znajdziesz także specjalistów, którzy przygotują wewnętrzne sieci zabezpieczeń obiegu dokumentów. Prawda jest taka, że software house w pełni przeniesie Twoje przedsiębiorstwo w cyfrową, zdematerializowaną przestrzeń.

Powód 2: Dedykowane rozwiązania

Software house’y działają z najwyższą precyzją – w pełni dopasowują się do oczekiwań klienta. Już na pierwszym spotkaniu zwracamy uwagę na potrzeby naszych kontrahentów oraz wspólnie określamy budżet. Na tej podstawie można stworzyć programy “szyte na miarę”, czyli takie, w których funkcjonalność w pełni zaspokaja oczekiwania, bez zbędnych dodatków. Możliwe jest także spersonalizowanie gotowej już aplikacji w taki sposób, by dodać pożądane rozwiązania i z powodzeniem zakończyć przedsięwzięcie.

Powód 3: Jasna ścieżka współpracy

Przedsiębiorstwa typu software house cieszą się znacznie większym zaufaniem niż programiści-freelancerzy. Wpływa na to wiele czynników – rozpoznawalność, portfolio czy większy zespół projektowy. Jednak najistotniejszą przewagą software house’ów jest jana, z góry określona ścieżka współpracy. Terminowość i kompleksowa obsługa oraz sprawia, że jesteśmy przewidywalni w działaniu – nie porzucamy klientów w połowie projektu. Każdy kontrahent wie, na co dokładnie idą jego pieniądze i dlaczego są takie, a nie inne koszty.

Powód 4: Współpraca “zleć i zapomnij”

Oczywiście, nie chodzi tu o klienta, który zapomina, że podjął z nami współpracę. Tym hasłem przekazujemy dwa istotne komunikaty. Po pierwsze – nie musisz znać się na kwestiach technicznych i przejmować niuansami. Nie musisz się martwić, czy w danym przypadku lepiej wybrać bazy MySQL czy PostgreSQL. Nie musisz nawet wiedzieć, co te nazwy oznaczają – zostaw to nam! Po drugie – nie musisz być stale pod telefonem i co chwila nadzorować nasze działania. Robimy dokładnie to, na co umówiliśmy się w briefie i co zapisaliśmy w umowie. My wykonujemy zlecenie, a Ty rozwijasz dalej swój biznes!

Powód 5: Ograniczenie kosztów własnych

Nie jest tajemnicą, że zarobki w branży IT są naprawdę wysokie. Stażysta lub niezbyt doświadczony pracownik może liczyć na wynagrodzenie rzędu 8 tysięcy złotych netto. Typowy pracownik zatrudniony wewnątrz organizacji otrzymuje od 13 do 20 tysięcy złotych netto. Oznacza to, że stworzenie trzyosobowego zespołu IT może kosztować pracodawcę od 35 do nawet 70 tysięcy złotych miesięcznie! Oustourcujnąc projekty i utrzymanie funkcjonalności zmniejszasz koszty, a dodatkowo możesz ją wliczyć w koszty i odliczyć VAT.

Powód 6: Dostępność gotowych projektów

Praca software house’ów nie polega tylko i wyłącznie na realizacji zleconych zadań. Wiele firm – w tym także i my – oferuje autorskie projekty, które z powodzeniem można wykorzystać jako usługę SaaS. Dzięki temu eliminuje się proces briefingowy, skraca się kilkutygodniowy czas oczekiwania do kilku minut oraz obniża koszty związane z usługą. Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania dostępne są w bezpłatnej wersji próbnej na 7 dni. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje wiedzę, czy gotowy projekt spełnia jego oczekiwania.

4bsystems to polski software house, który już od blisko dekady dostarcza rozwiązania z zakresu IT. Posiadamy szereg autorskich programów SaaS dedykowanych branży FMCG, handlowej oraz prawnej. Jesteśmy także otwarci na współpracę – skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej wyceny swojego projektu.

4B Systems Software House Śląsk | Gliwice | Katowice | Warszawa. Kodowanie aplikacji webowych i mobilnych na zlecenie.


Programowanie dla Twojego biznesu

Programowanie aplikacji webowych i mobilnych.

Tomasz Socha | CEO

Tomasz Socha | CEO

„Niezależnie czy szukasz gotowego rozwiązania SaaS, czy chcesz zlecić nowy projekt.”