BlogIntegracjeIntegracja 4B Systems z operatorem płatności online Tpay

Integracja 4B Systems z operatorem płatności online Tpay

Jako spółka od lat pracująca w branży IT w pełni rozumiemy potrzebę rozwoju innowacyjnych metod sprzedaży oraz jak największej automatyzacji tego procesu. Nowe technologie pozwalają na zaoszczędzenie czasu, który można wykorzystać dużo efektywniej. W ostatnich latach bardzo rozwinął się rynek sklepów internetowych – możemy kupić ubrania, książki czy zabawki z drugiego końca świata. Tym bardziej powinniśmy móc zamówić online śniadanie, obiad, kolację, ciasto lub tort.

Z potrzeby rynku prawie półtora roku temu stworzyliśmy system Foodeliver do zamówień online dla restauracji i piekarni, który zapewnia wygodę i oszczędność czasu zarówno klientom jak i lokalom gastronomicznym. Cały czas pracujemy nad tym produktem i dążymy do jego rozwoju pod kątem funkcjonalności marketingowych oraz dostosowania systemu także dla innych branż. Natomiast funkcjonalnością, która była kluczowa w systemie Foodeliver od samego początku to integracja z operatorami płatności online. Uważamy, że sprzedając online należy dodać bramkę płatności online, aby uprościć i skrócić proces zamówienia. Jest to również bezpieczniejsza opcja niż przepływ gotówki.

Czemu płatności online są tak ważne w branży gastronomicznej?

Zarówno w systemie do zamówień online Foodeliver dla piekarni i cukierni, tak dla innych sklepów  internetowych możliwość płatności przez bramki online ma bardzo wiele plusów:

  • otrzymywanie płatności za zamówienie z góry, dzięki czemu można bez zbędnych czynności wydać zamówienie,
  • większa konkurencyjność na rynku lokalnym, bo nie każdy lokal posiada taką opcję,
  • wygoda i oszczędność czasu, zarówno dla lokalu jak i dla klientów,
  • większe bezpieczeństwo – na gotówce przenoszą się wirusy i bakterie, co w trakcie pandemii ma kluczowe znaczenie,
  • możliwość skorzystania z wielu różnych metod płatności.

Operator płatności online Tpay

Tpay to produkt spółki Krajowy Integrator Płatności S.A. z Poznania. Tpay jest na rynku od 10 lat i  obsługuje tysiące sklepów internetowych. Tpay jest znane wśród osób dokonujących zakupów online w Neonecie, MediaExpercie. Możemy płacić przez bramkę Tpay korzystając z usług Nextbike, InPost czy PKP. Można więc śmiało powiedzieć, że KIP S.A. współpracuje ze znanymi firmami o ugruntowanej pozycji na rynku. Dostępne metody płatności online dzięki Tpay to przelewy internetowe, e-transfery, karty płatnicze, płatności ratalne oraz płatności mobilne za pomocą kodów QR, systemu BLIK i SMS premium. Tpay współpracuje z największymi bankami, dzięki czemu klienci sklepów internetowych nie będą mieli problemu z wyborem jednej z wielu dostępnych metod płatności. Pozwala również na zapłatę poprzez BLIK, Google Pay, Visa, czy Masterpass.

Celem KIP S.A. było, jest i będzie tworzenie oraz rozwijanie innowacyjnych systemów płatności, dzięki którym ludzie mogliby oszczędzać czas. W obecnych czasach jesteśmy zapracowani, nigdy nie mamy na nic czasu. Jego oszczędność jest więc bezcenna. Bardzo ważną kwestią jest również bezpieczeństwo wpłat i gromadzonych środków. Tpay zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa potwierdzone uznanymi certyfikatami.

Jak restauracja lub piekarnia mogą rozpocząć sprzedaż online wraz z płatnościami online dzięki Foodeliver i Tpay?

Zdecydowaliśmy się na integrację systemu do zamówień online Foodeliver z operatorem płatności Tpay, ponieważ cenimy takie same wartości, jak profesjonalizm, automatyzacja procesów, dążenie do oszczędności czasu i dbałość o bezpieczeństwo. Dzięki tej współpracy możemy zaproponować naszym klientom bardzo korzystne warunki współpracy z Tpay.

Kroki do rozpoczęcia sprzedaży online z płatnościami online:

1.Wdrożenie systemu do zamówień online Foodeliver pozwalającego na zaproponowanie klientom piekarni lub restauracji możliwości zakupów online.

2.Zarejestrowanie konta na stronie Tpay. Wystarczą podstawowe dane firmy i dokumenty oraz przelew weryfikujący konto bankowe firmy.

3.Integracja systemów Foodeliver i Tpay. W ramach usługi wykonujemy integrację w ramach wdrożenia systemu do zamówień. Restauracja lub piekarnia mogą jednak wykonać integrację samodzielnie.

4.W panelu administratora systemu Foodeliver w zakładce Płatności jest miejsce na wpisanie danych i wygenerowanych kluczy z panelu Tpay.

5.Po ich wpisaniu należy zapisać zmiany i włączyć test płatności. Zrobić zamówienie testowe z płatnością online, aby mieć pewność, że integracja przebiegła bezbłędnie.

6.Można wyłączyć test płatności oraz aktywować możliwość płacenia bramką Tpay dla klientów.

7.Rozpoczęcie sprzedaży online wraz z wyborem jednej z wielu możliwości płatności online. Klient może wybrać, czy chce zapłacić przez Pay-by-link, BLIK czy kartę płatniczą.

8.W systemie Foodeliver pojawi się informacja o zaksięgowaniu należności. Wystarczy już tylko wydać zamówienie.

9.Możliwość przekierowania środków znajdujących się na koncie Tpay na konto firmowe.

4B Systems Software House Śląsk | Gliwice | Katowice | Warszawa. Kodowanie aplikacji webowych i mobilnych na zlecenie.