BlogIntegracjeIntegracja SMSAPI z Foodeliver, SolarCRM i LegallyCRM

Integracja SMSAPI z Foodeliver, SolarCRM i LegallyCRM

W odpowiedzi na oczekiwania naszych Klientów wprowadziliśmy w swoich systemach integrację z SMSAPI. Produkty, w których została przeprowadzona integracja to:

  • FooDeliver – system do zamówień online dla branży gastronomicznej (restauracji, foodtracków, barów, piekarni, cukierni);
  • SolarCRM – rozwiązanie webowe dla branży fotowoltaiki i instalacyjnej do zarządzania relacjami z klientami i handlowcami;
  • LegallyCRM – system dla kancelarii odszkodowawczych i prawniczych (adwokackich i radcowskich), realizujący większość potrzeb związanych z zarządzaniem procesu obsługi klienta.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na integrację z SMSAPI w swoich systemach?

Tomasz Socha Prezes Zarządu 4B Systems sp. z o.o.:

Od wielu lat jesteśmy obecni na rynku usług IT, więc nowoczesne technologie i rozwiązania nie są nam obce. Naszymi działaniami dążymy do oferowania naszym Klientom nowoczesnych i ułatwiających pracę rozwiązań. Integracja SMSAPI z naszymi systemami to kolejny krok w stronę zapewnienia zautomatyzowanych i prostych form kontaktu z bazą klientów znajdującą się w naszych systemach. Wysyłka SMS-ów z naszych systemów to wielka oszczędność czasu jego użytkowników.

Funkcjonalności dostępne dzięki modułowi wysyłki SMS

1. System Foodeliver do zamówień online dla branży gastronomicznej:
◦ możliwość kontaktu restauracji z klientem oraz z grupą klientów w celu przesłania kodów rabatowych czy też treści informacyjnych;
◦ generowanie treści marketingowych oraz jednorazowych kodów rabatowych do klientów w ramach planów marketingowych i programu lojalnościowego (kampanie SMS);
◦ możliwość komunikacji wewnętrznej w restauracji – generowanie powiadomień o nowych zamówieniach do właściciela, pracowników, dostawcy jedzenia.

2. System SolarCRM dla branży fotowoltaicznej i instalacyjnej:
◦ łatwa, prosta a co najważniejsze szybka komunikacja między użytkownikami systemu (zarząd, referenci, klienci) – możliwość informowania o bieżących działaniach, zmianach statusu sprawy itp.

3. System LegallyCRM dla branży prawnej i odszkodowawczej:
◦ możliwość łatwej i szybkiej komunikacji między użytkownikami systemu (dyrektorzy, adwokaci, referenci, klienci) – możliwość informowania o bieżących działaniach, zmianach statusu sprawy itp.

Integracja Foodeliver z SMSAPI

1.W zakładce Ustawienia odnajdujemy i naciskamy moduł Konfiguracja.

2.Szukamy modułu Bramka SMS.

3.Przechodzimy do smsapi.pl gdzie wcześniej założyliśmy konto. W panelu wchodzimy w ustawienia API i tam wybieramy opcje Token API.

4.Generujemy Token który następnie wprowadzamy w systemie w polu API Token.

5.Można zdefiniować nadawcę wiadomości (11 alfanumerycznych znaków).

6.UWAGA! W SMSach będzie się wyświetlał nadawca wiadomości SMS, który został ustawiony w Panelu SMSAPI.

Integracja SolarCRM i LegallyCRM z SMSAPI

1.Należy się zalogować na konto administratora solarCRM.pl. W ustawieniach odnaleźć opcję Integracja SMSAPI.pl. Tak samo w przypadku LegallyCRM.

2.Wpisać na stronie w wyznaczonym miejscu API key wygenerowany na wcześniej założonym koncie smsapi.pl. Zapisanie zmian.

3.Pole nadawcy wiadomości należy zdefiniować na koncie smsapi.pl

4.Można korzystać z wysyłki SMS przez SMSapi.pl na kontach z nadanym uprawnieniem dostępu do funkcjonalności.

Plusy integracji z SMSapi.pl

Jednym z największych plusów integracji systemów IT takich jak SolarCRM i LegallyCRM z SMSAPI to po prostu oszczędność czasu i wygoda użytkowania. Zaoszczędzony czas dzięki wysyłce SMS-ów z systemów 4B Systems można wykorzystać efektywniej. Dodatkowym plusem jest możliwość szybkiego wglądu w komunikację z klientem (wysłane SMS-y zapisują się w systemie) – nie ma konieczności sprawdzania telefonów i szukania treści smsów.

W przypadku systemu do zamówień online FooDeliver plusem integracji jest również funkcja powiadomień wewnętrznych w restauracji. Ponadto dzięki SMSAPI system Foodeliver posiada rozbudowane funkcje marketingowe pozwalające na znaczne zwiększanie sprzedaży, a co za tym idzie, również zysków. W kilka minut restauracja może:

  • stworzyć plan marketingowy generujący automatyczne wiadomości SMS do klientów, którzy dawno nie złożyli zamówienia z zachęceniem do ponownego zakupu;
  • wygenerować do całej swojej bazy klientów SMSa o treści marketingowej, informacyjnej czy z kodem rabatowym zachęcającym do złożenia zamówienia online;
  • stworzyć plan lojalnościowy z warunkami, po spełnieniu których system wygeneruje automatycznie SMSy ze wskazanym kodem rabatowym.

4B Systems Software House Śląsk | Gliwice | Katowice | Warszawa. Kodowanie aplikacji webowych i mobilnych na zlecenie.


Programowanie dla Twojego biznesu

Programowanie aplikacji webowych i mobilnych.

Tomasz Socha | CEO

Tomasz Socha | CEO

„Niezależnie czy szukasz gotowego rozwiązania SaaS, czy chcesz zlecić nowy projekt.”