BlogMarketingStart-upBookable.pl – nowe narzędzie promujące wynajem krótkoterminowy

Bookable.pl – nowe narzędzie promujące wynajem krótkoterminowy

Najem krótkoterminowy mieszkania to rodzaj usługi zyskującej coraz większą popularność w Polsce. Choć branża ta wydawała się być zdominowana przez hotele, pensjonaty i inne podmioty biznesowe, coraz więcej osób prywatnych oferuje swoje mieszkanie na wynajem. Zajęcie to może stanowić dobre źródło dochodu lub dodatku do pensji, o ile odpowiednio i umiejętnie zarządza się całym procesem. Z myślą o prywatnych właścicielach powstał Bookable.pl – holistyczne narzędzie do prowadzenia rezerwacji domu, apartamentu czy pokoju w mieszkaniu.

Popularność najmu krótkoterminowego

Jak podają portale branżowe, blisko 1 milion osób prywatnych wykazało w podatku PIT za 2022 rok dochody z tytułu wynajmu nieruchomości. Choć wielu z nich oferuje lokal na wynajem długoterminowy, to rośnie grono właścicieli oferujących mieszkania na krótki okres. Dużego zainteresowania należy dopatrywać się w fakcie, iż jest to popularna alternatywa dla hoteli. Najem krótkoterminowy zyskuje na atrakcyjności cenowej – porównywalnej cenie można znaleźć całe mieszkanie zamiast pokoju hotelowego z łazienką. Do wielu osób przemawia też fakt, iż we własnym apartamencie można poczuć większą prywatność niż w hotelu. Brak konieczności wykupienia wyżywienia hotelowego to także plus – swobodny dostęp do kuchni oraz sztućce i naczynia są istotne dla wielu podróżujących. Specyficzny zapach chloru z basenu, który wyczuwalny jest na korytarzach hotelowych, również może być problematyczny. Nie dziwi więc fakt, że podróżujący decydują się coraz częściej na krótkoterminowe kwatery prywatne zamiast hoteli.

Wynajem krótkoterminowy mieszkań a duża konkurencja

Coraz większa liczba ofert sprawia, że korzystając z najmu krótkoterminowego można liczyć na atrakcyjne lokalizacje potencjalnego zakwaterowania. Część osób kieruje się także ideą wspierania osób prywatnych zamiast korporacji i woli poszukać mieszkania na krótki termin u gospodarza niż u globalnej sieci hotelowej. Z jednej strony skłania to podróżujących do poszukiwania lokalu poza wiodącymi portalami. Z drugiej zaś sprawia, że niczym grzyby po deszczu pojawiają się oferty, gdzie mieszkania położone w atrakcyjnej lokalizacji praktycznie same się rezerwują. Czy jest to problemem dla najemców wchodzących na rynek? Absolutnie nie!  Popyt związany z łatwością podróżowania jest na tyle duży, że z takich rozwiązań będzie korzystać coraz więcej osób. Rozsądne zatem wydaje się być zaoferowanie niezamieszkanego lokalu zamiast pozbywanie się go i sprzedaż na rynku wtórnym.

Wyzwania, zalety i wady wynajmu krótkoterminowego

Zdecydowana większość najemców widzi w inwestycji szansę na znaczny przychód, nierzadko stanowiący podwojenie średniej pensji. Jednakże obecność lokatora pozostawia swoje ślady, a i samo poszukiwanie gości może nastręczyć sporo problemów. Do typowych wyzwań związanych z wynajmem nieruchomości należy:

  • Nasilona konkurencja i wzrost popularności najmu – pojawiające się oferty to naturalna konsekwencja popytu na wynajem, co wymaga stałej aktualizacji polityki cenowej.
  • Kosztowne promocje w serwisach zewnętrznych – aby zyskać przewagę nad konkurencją na takich portalach, jak booking.com, konieczne jest wykupienie stosunkowo drogiego pakietu reklamowego.
  • Czasochłonna „praca na recepcji” – oferując lokal na wynajem, właściciele mieszkań stają się recepcjonistami odpowiadającymi na telefony i maile czy meldujący swoich gości.
  • Niepewność obłożenia apartamentu – w przypadku najmu długoterminowego ciągłość korzystania z lokalu jest zachowana, co oznacza pewny, stabilny i przewidywalny zysk.
  • Większa podatność na zaistnienie szkód – niestety, w dalszym ciągu wiele osób prezentuje podejście „nie moje, nie muszę szanować”, w konsekwencji czego łatwiej o porysowaną patelnię czy stłuczone lustro.

O ile ludzkiej mentalności i poszanowania do cudzej własności nie jesteśmy w stanie zmienić, o tyle cztery wcześniejsze wady można kontrolować, a nawet zniwelować. Walcząc z niedogodnościami i wyzwaniami, właściciele mieszkań powinni skorzystać z takich narzędzi, jak Bookable.pl.

Bookable.pl – to warto o nim wiedzieć!

Najem krótkoterminowy stał się popularny i powszechnie dostępny, co oznacza, że każdy może udostępniać i promować swój lokal. Choć na rynku jest wiele podmiotów pośredniczących – takich jak Airbnb czy Booking – to wciąż poszukiwane są nowe, tańsze, wygodniejsze i lepsze alternatywy. Aby uniknąć problematycznych rozliczeń, horrendalnych kosztów promocji czy nasilonej konkurencji, warto postawić na niezależność. Tym rozwiązaniem jest Bookable.pl – holistyczny system rezerwacji online stworzony przez polski software house. Bogaty pakiet narzędzi pomoże Ci w rozmaitych kwestiach: od przygotowania strony www oferty przez skonstruowanie regulaminu obiektu, kontakt z klientem aż po opodatkowanie przychodów. Polskojęzyczny zespół wsparcia pomaga zarówno przy pierwszych krokach i zapoznaniu z narzędziem, jak również przy pytaniach w dalszym użytkowaniu.

Dla kogo jest przeznaczony Bookable.pl?

Bookable.pl to rozwiązanie skierowane do osób fizycznych: właścicieli domów i mieszkań, którzy działają lub dopiero rozpoczynają funkcjonowanie w ramach najmu krótkoterminowego. Niezależnie, czy jest to domek letniskowy w Mrągowie, kawalerka w Trójmieście czy penthouse w Warszawie, każdy wynajem lokalu na krótki okres jest mile widziany. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia – Bookable.pl jest tak skonstruowane, by wynajem mieszkania okazał się jeszcze prostszy, niż sądziłeś! Jednak nie tylko wygoda najemcy jest tutaj istotna – deweloperzy zadbali o komfort użytkowania ze strony najemców. Przejrzysta, lekka i w pełni responsywna strona pozwoli zapoznać się z ofertą i błyskawicznie zarezerwować wybrany przez klienta termin. A to dopiero początek możliwości – z Bookable.pl wynajem krótkoterminowy się opłaca jeszcze bardziej!

Funkcjonalności Bookable.pl dla wynajmujących

Zapomnij o rejestracji działalności, wybieraniu kodów PKD czy odprowadzaniu VAT-u – prowadź krótkoterminowy wynajem mieszkania jako osoba prywatna! Dzięki Bookable dodasz dowolną ilość mieszkań i każdym z nich możesz zarządzać całkowicie niezależnie i bezkolizyjnie. Chcesz ogłosić promocję, sezonową obniżkę cen, a może przeciwnie – z uwagi na duży ruch planujesz podnieść ceny? Z Bookable wygodnie skorygujesz stawki, a aktualizacja natychmiast pojawi się na stronie www. Stabilny serwer chmurowy pozwoli dodać zdjęcia lokalu i uzupełnić opis, co zwiększy zainteresowanie ofertą. Możesz także dodać listę z wyposażeniem mieszkania: poinformuj, czy na miejscu dostępne jest żelazko, czujnik dymu, ręczniki czy suszarka do włosów. Dostępna automatyzacja odciąży Cię ze żmudnych obowiązków administracyjnych i pomoże w zakwaterowaniu i wykwaterowaniu gości. Wszystkie możliwości Bookable.pl poznasz w trakcie bezpłatnego, siedmiodniowego okresu próbnego. 

Funkcjonalności Bookable.pl dla najemców

Coraz większe grono osób docenia wynajem krótkoterminowy mieszkań i niezależność z tym związaną. Sporo chętnych na nocleg decyduje się poszukać ofert poza hotelami, nierzadko sięgając po oferty dostępne w social mediach . I w tym celu Bookable.pl przygotował naprawdę solidne rozwiązania. Czytelna strona www pozwoli zapoznać się z ofertą i skontaktować z właścicielem. Zarezerwuj termin poprzez interaktywny kalendarz, który pokazuje w czasie rzeczywistym dostępność lokalu. Zapomnij o wertowaniu dokumentów – umowa w formie przejrzystego regulaminu dostępna będzie podczas finalizacji rezerwacji. Wygodnie opłać swój pobyt – jeżeli będzie wymagana kaucja lub przedpłata, system umożliwi rozliczenie online poprzez kilku dostępnych operatorów. A jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania przed pobytem, na miejscu lub już po wymeldowaniu, moduł komunikacji z wynajmującym pozostaje do Twojej dyspozycji! 

Poczuj różnicę dzięki Boobable.pl

Rynek najmu krótkoterminowego ma swoje zalety i wady, od których uzależniony jest dochód wynajmującego. Dzięki Bookable.pl można skutecznie prognozować dochody, błyskawicznie reagując na wszelkie pojawiające się trendy. Wiele trudnych sytuacji dla branży turystycznej, m.in. pandemia COVID-19 pokazało, jak ogromną różnicę może zrobić digitalizacja bazy noclegowej. Warto pomyśleć również nad marketingiem rozproszonym, czyli umieszczaniem ogłoszeń na portalach turystycznych, w social mediach czy na własnej stronie www. Zagregowane narzędzia komunikacyjne i rozwinięcie kanałów sprzedaży pozwoli ściągnąć do siebie większą liczbę turystów. Dzięki Bookable.pl w łatwy sposób zunifikujesz miejsca pozyskiwania leadów, co dodatkowo odciąży Cię ze żmudnego przeglądania maili i SMS-ów z prośbą o rezerwację. I choć są kwestie, o które koniecznie trzeba zadbać ręcznie, np. dopilnować posprzątania budynku mieszkalnego, to w wielu kwestiach system rezerwacji online Cię wyręczy.

Bookable.pl pomaga wejść na rynek wynajmu krótkoterminowego

Zrozumienie rynku nieruchomości i metod krótkoterminowego, prywatnego wynajmu lokali nie wymaga doświadczenia czy wiedzy eksperckiej. Potrzebne jest tylko wsparcie, swoisty drogowskaz, który będzie Cię wspierać przy rozpoczęciu takiej formy wynajmu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zarabianie na nieruchomościach jest legalne bez zakładania działalności gospodarczej i bez zmiany stawki podatku od nieruchomości – wystarczy skrupulatnie rozliczać podatek dochodowy. Wspomnianym drogowskazem będzie Bookable.pl, które pomoże Ci wejść na rynek. To Twój wirtualny asystent, który krok po kroku pomoże w przygotowaniu oferty mieszkania przez właściciela – nawet takiego, który wcześniej nie miał do czynienia z wynajmem. Bez pośredników, bez agentów nieruchomości pobierających prowizje – sam zarządzaj swoim lokalem i ciesz się zyskami.

Sprawdź, czy najem krótkoterminowy się opłaca!

Przygotowane przez 4B Systems narzędzie w realny sposób pomaga w zarabianiu na wynajmie. Większość mieszkań w przypadku wynajmu długoterminowego generuje stabilny, lecz znacznie mniejszy przychód niż przy najmie krótkoterminowym. Zakładając, że miesięczne wynagrodzenie przy długoterminowym najmie wynosi 2500 złotych, wystarczy, by co miesiąc mieszkanie było rezerwowane na tydzień po cenie 360 złotych, by już uzyskać większy zysk. Trzy tygodnie jako bufor zmniejszonego zainteresowania to bardzo duży zapas, który z dużym prawdopodobieństwem nawet przy niskim zainteresowaniu nie zostanie wyczerpany. Dzięki Bookable.pl będziesz mógł zmienić politykę wynajmu swojej nieruchomości z długookresowego na krótkotrwały i cieszyć się korzyściami z wynajmu! Pamiętaj, by zgłosić się do nas po bezpłatny okres próbny – przez siedem dni testuj Bookable.pl bez zobowiązań i bez ukrytych opłat.

4B Systems Software House Śląsk | Gliwice | Katowice | Warszawa. Kodowanie aplikacji webowych i mobilnych na zlecenie.


Programowanie dla Twojego biznesu

Programowanie aplikacji webowych i mobilnych.

Tomasz Socha | CEO

Tomasz Socha | CEO

„Niezależnie czy szukasz gotowego rozwiązania SaaS, czy chcesz zlecić nowy projekt.”