Framework Bootstrap

Charakterystyka Bootstrap:

Framework Bootstrap

W życiu to detale często decydują o tym, czy coś jest praktyczne, przejrzyste czy nawet estetyczne. Nie inaczej jest ze stronami internetowymi i aplikacjami, które poza funkcjonalnością, powinny oferować także przystępność wizualną. To zadanie można wykonać przy pomocy sprawdzonego i cenionego narzędzia, jakim jest framework Bootstrap.

Co to jest Bootstrap?

Bootstrap to framework, a zatem technologia mająca na celu szybko i sprawnie wprowadzić pewne struktury kodowe do projektu. W tym wypadku mówimy o narzędziu, które pozwala w prosty sposób konfigurować wygląd aplikacji webowych oraz stron internetowych. Technologia ta zadebiutowała w 2010 roku i z miejsca zyskała popularność wśród programistów na całym świecie. Jej twórcami są programiści Twittera – stąd początkowa nazwa tego narzędzia to Twitter Blueprint. Dzięki temu, że biblioteka Bootstrap jest regularnie aktualizowana i ma liczne grono użytkowników, framework ten wciąż zachowuje swoją świeżość i intuicyjność. Bootstrap bazuje na gotowych rozwiązaniach związanych z CSS i JavaScript, które rozpakowuje się w odpowiednim miejscu w pliku HTML.

Zastosowanie Bootstrap

Bootstrap to jeden z „przyjaciół” front-end deweloperów, którzy wdrożyli go między innymi w sklepie Etsy i na stronach globalnie znanych firm: McLaren, Trello, Vaio. Choć framework używany w software house’ach służy głównie jako „szkielet” całego projektu, to sam Bootstrap oferuje odpłatne, gotowe szablony. Dostosowane są one do rozmaitych branż: od gastronomii z wyborem menu przez sklepy online aż po strony wizytówkowe czy portale informacyjne. O ile programiści-freelancerzy korzystają głównie z gotowych szablonów, o tyle software house’y użytkują głównie struktur kodowych. Ma to swój plus, ponieważ w obu przypadkach czas pracy jest znacznie skrócony, a klient otrzymuje gotowy i estetyczny projekt.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania we Bootstrap?

Podstawowa kwestia związana nie tylko z Bootstrapem, ale z ogółem frameworków to oszczędność czasu. Dzięki takiemu ułatwieniu znacznie szybciej można przejść do pracy nad detalami i finalizowaniem projektu, co przekłada się na skrócenie oczekiwania klienta na gotowe zlecenie. Ze względu na wcześniej wspomnianą popularność, support Bootstrapa jest wysoce aktywny i stale pracuje nad ulepszeniami, a to oznacza o wiele lepszą jakość projektu końcowego. Co ciekawe, przy całym swoim bogactwie rozwiązań i możliwości, Bootstrap pozostaje narzędziem open-source, a licencja MIT pozwala na wykorzystanie go do projektów, które powstają dla naszych Klientów. W naszej firmie aktywnie korzystamy z tego rozwiązania, dostrzegając jego potencjał i korzyści.

Jakie projekty możesz zrealizować w Bootstrap?

Zobacz przykłady zastosowania języka frameworku Bootstrap.

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne B2B i B2C, economy sharing i inne, funkcjonujące na platformach Android i iOS.

Rozpocznij swój projekt w technologii Bootstrap już teraz.

Jesteś gotowy powiedzieć nam więcej o Twoim projekcie w Bootstrap? Skontaktuj się i umów na niezobowiązującą konsultację.

Programowanie dla Twojego biznesu

Programowanie aplikacji webowych i mobilnych.

Tomasz Socha | CEO

Tomasz Socha | CEO

„Niezależnie czy szukasz gotowego rozwiązania SaaS, czy chcesz zlecić nowy projekt.”