Framework Symfony

Charakterystyka Symfony:

Framework Symfony

Współczesny świat stawia na innowacyjność, efektywność oraz skuteczność w działaniu. Po co marnować czas na ręczne wykonywanie czynności, skoro pod ręką są frameworki ułatwiające życie? Jednym z nich jest Symfony – platforma w pełni kompatybilna z technologią PHP.

Co to jest Symfony?

Symfony to znaczne ułatwienie dla każdego programisty obsługującego język PHP. Jest to najstarszy, a zarazem jeden z najpopularniejszych frameworków PHP, W tym miejscu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest framework. Mówiąc skrótowo – to platforma programistyczna, którą można porównać do „szkieletu” aplikacji. Jej zadaniem jest maksymalne uproszczenie i przyspieszenie realizacji zadań związanych z samym przygotowaniem projektu. Programista na podstawie frameworka rozbudowuje oraz dostosowuje funkcjonalność strony – „modeluje” ją w taki sposób, by odpowiadała ona potrzebom Klienta. Nie należy mylić frameworka Symfony z „gotowcami” – tutaj nie ma drogi na skróty czy auta z szoferem, jest za to GPS wytyczający najlepszą drogę do osiągnięcia celu.

Zastosowanie Symfony

Ze względu na swoją elastyczność, framework Symfony stanowi jedno z podstawowych narzędzi programistycznych. Jego niezależność od systemu relacyjności bazy danych sprawia, że z powodzeniem można napisać i zaimplementować technologię Symfony na takich rozwiązaniach, jak MySQL. Istotnym atutem jest także uniwersalność rozwiązania – Symfony można uruchomić na zdecydowanej większości platform. Technologia ta wykorzystuje wzorzec projektowy MVC, dzięki czemu możliwe jest tworzenie całych stron internetowych z gotową mechaniką oraz API. Ten framework wykorzystywany jest przez szereg znanych podmiotów i projektów – Joomla, Magento, PrestaShop, Spotify, Statista, BlaBlaCar, Bolt czy Trivago to tylko niektóre z przykładów. Na Symfony opiera się również nasz SaaS – SalesWizard CRM.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania w Symfony?

Symfony to framework, z którego nasi programiści korzystają na co dzień. Wychodzimy z założenia, że skoro z danym narzędziem można zrobić coś szybciej, dokładniej i lepiej, to należy go wykorzystywać do efektywniejszej pracy. Na takim podejściu zyska przede wszystkim nasz Klient – projekty jesteśmy w stanie zrealizować taniej i w krótszym czasie. Jeśli w przyszłości zechcesz rozwinąć swój projekt, framework od Symfony pozwoli nam wdrożyć zmiany jeszcze szybciej. Te zalety dotyczą zarówno niedużych projektów, jak i rozbudowanych stron z rozmaitymi modułami, od sprzedaży przez social networking. Elastyczność technologii Symfony sprawia, że ostateczna wersja strony lub aplikacji webowej będzie miała dokładnie taki wygląd i funkcjonalność, jakiej oczekujesz!

Jakie projekty możesz zrealizować w Symfony w naszym Software House?

Zobacz przykłady zastosowania języka frameworku Symfony.

Nasze rozwiązania oparte o Symfony

Symfony jest podstawą projektu SalesWizard CRM.

Panel zarządzania aplikacją mobilną

Aplikacje mobilne dla sprawnego zarządzania wymagają panelu administracyjnego – centrum dowodzenia aplikacją. Wykonamy go w Symfony.

Aplikacja webowa

Intranet, systemy B2B, B2C, panele firmowe, serwisy rekrutacyjne, szereg innych rozwiązań.

Sklep online

Wykorzystując Symfony możesz stworzyć sklep internetowy lub system zamówień online.

Rozpocznij swój projekt w technologii Symfony już teraz.

Jesteś gotowy powiedzieć nam więcej o Twoim projekcie w Symfony? Skontaktuj się i umów na niezobowiązującą konsultację.