Framework CodeIgniter

Charakterystyka CodeIgniter:

Framework CodeIgniter

Framework CodeIgniter cechuje się prostotą i funkcjonalnością, polecany szczególnie dla prostych projektów. Wykorzystujemy bogate biblioteki CodeIgniter w projektach naszych Klientów.

Co to jest CodeIgniter?

Zapewne większość z nas pisała maturę z matematyki, podczas której mogła korzystać z karty wzorów. Treść takiej karty pozwalała znacznie uprościć czas potrzebny na rozwiązanie zadania, a zarazem gwarantowała poprawność zastosowanego modelu. Tak też można opisać CodeIgniter – framework napisany przez Ricka Ellisa w języku PHP. Założenie było banalne – uprościć to, co wciąż nie pozostawało uproszczone przez Symfony, a zarazem usprawnić najczęściej wykorzystywane mechanizmy. Prostota miała być także widoczna w interfejsie i systemie implementacji – dostęp do biblioteki musi być logiczny, a każde narzędzie przejrzyście opisanie. Te założenia udało się zrealizować w 2006 roku, kiedy to CodeIgniter zadebiutował i z miejsca zaskarbił sobie sympatię wielu milionów programistów na całym świecie.

Zastosowanie CodeIgniter

Chociaż CodeIgniter jest stosunkowo lekkim narzędziem o małych rozmiarach, to jego możliwości są naprawdę ogromne. Framework sam w sobie nie byłby w stanie funkcjonować bez języka, do którego się odnosi – w tym przypadku do PHP. Już samo powiązanie z językiem wskazuje obszary, w których technologia CodeIgniter sprawdzi się idealnie. Przede wszystkim będzie to wsparcie w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa tworzonej aplikacji webowej. Pod hasłem „bezpieczeństwo” mamy na myśli tak szeroki zakres działań, jak walidacja treści, formularzy czy zapobieganie atakom cross-site scripting (naruszanie kodu strony www). Innym, równie ważnym aspektem jest szerokie spektrum zaimplementowanych klas. Oznacza to, że framework może posłużyć do holistycznego tworzenia i rozwoju projektu zleconego przez klienta.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania w CodeIgniter?

Tworząc stronę internetową od podstaw, można wybrać dwie ścieżki. Albo pisać ręcznie wszystkie kody, co jest rozwiązaniem czasochłonnym i narażonym na błędy, albo też skorzystać ze sprawdzonych frameworków pokroju CodeIgniter. To właśnie jest esencją tej technologii – dostarczać sprawdzone, gotowe do implementacji rozwiązania, które mogą być solidną podstawą do stworzenia nawet wysoce zaawansowanych aplikacji. Taka decyzja to nie tylko kwestia wygody, ale też wprowadzenia zaufanej mechaniki np. w aspekcie upraszczania procesów zarządzania sesjami. Dzięki temu zlecenie wykonywane jest znacznie szybciej i z mniejszą liczbą błędów, a zaoszczędzony czas można spożytkować w celu dopracowania innych aspektów aplikacji. Sam framework jest na tyle „plastyczny”, że umożliwia dopasowanie mechaniki ściśle do potrzeb klienta.

Jakie projekty możesz zrealizować w CodeIgniter?

Zobacz przykłady zastosowania frameworku CodeIgniter.

Nasze rozwiązania oparte o CodeIgniter

CodeIgniter jest podstawą w naszych projektach MLMseed, SolarCRM, LegallyCRM. Sprawdź więcej informacji o tych projektach w Usługach SaaS.

Portal lub strona internetowa

CodeIgniter jest używany w wielu aplikacjach webowych.

Panel zarządzania aplikacją mobilną

Aplikacje mobilne dla sprawnego zarządzania wymagają panelu administracyjnego – centrum dowodzenia aplikacją. Wykonamy go w CodeIgniter.

Aplikacja webowa

Intranet, systemy B2B, B2C, panele firmowe, serwisy rekrutacyjne, szereg innych rozwiązań.

Sklep online

Wykorzystując CodeIgniter możesz stworzyć sklep internetowy lub system zamówień online.

Rozpocznij swój projekt w CodeIgniter już teraz.

Jesteś gotowy powiedzieć nam więcej o Twoim projekcie w CodeIgniter? Skontaktuj się i umów na niezobowiązującą konsultację.