Rozliczenie czasu pracy w kancelarii prawnej – rozwiązanie systemowe

Opublikowano: 2021-01-28 13:04:26

header.jpg

Znaczna liczba kancelarii adwokackich i radcowskich rozlicza się ze swoimi klientami na zasadzie ryczałtowej – za godzinę pracy. W jaki sposób sprawnie zarządzać kancelarią aby efektywność pracy była wysoka przy jednoczesnym uzyskaniu wiarygodnych danych w celu rozliczenia umowy z klientami?

Jak raportować czas pracy w kancelarii prawniczej?

W wielu kancelariach raportowanie pracy przez szeregowych prawników odbywa się nadal w formie odprawy na początku lub na końcu dnia pracy. Właściciel kancelarii lub partnerzy zarządzający delegują swoje zadania i odbierają od prawników co zostało wykonane, a co nie oraz jaki czas został spożytkowany na obsługę danego Klienta. Takie odprawy odbywają się również w formie mailowej.

Bardziej innowacyjne kancelarie zbierają dane w chmurze, na przykład przy użyciu chmury Google Drive czy innych bezpłatnych rozwiązań, a więc z natury skierowanych do konsumentów (co z prywatnością danych użytkowników, klientów?).

Tego typu raportowanie nie jest szyte na miarę oczekiwań kancelarii – raportowanie jest niedokładne, zastrzeżenia do rozliczeń mogą zgłaszać klienci, bezpieczeństwo danych nie jest zapewnione, a ewentualne zarządzenia bez udziału specjalistycznego oprogramowania jest niewydajne.

Dedykowany system ERP/CRM dla kancelarii

Rozwiązaniem problemu związanego z wydajnym raportowaniem i rozliczeniem czasu pracy może być wdrożenie dedykowanego dla kancelarii prawnych (radców, adwokatów, windykacji czy odszkodowań) systemu zarządzania sprawami klienckimi.

Jaki system zarządzania kancelarią prawną wybrać?

Obecnie na rynku kancelarie prawne mogą wybierać spośród wielu rozwiązań, opartych na różnych technologiach. Najistotniejsze wyróżniki dostępnych rozwiązań to:

  • Oprogramowanie instalowane na komputerach kancelarii vs. rozwiązanie przeglądarkowe (webowe),
  • Wdrożenie systemu na serwerze kancelarii (nawet hostowanym) vs. serwer firmy oferującej własny hosting,
  • Płatność za wielkość konta FTP vs. ilość użytkowników systemu vs. Ilość dostępnych modułów systemu,
  • Płatność miesięczne abonamentowa vs. płatność jednorazowa za licencję wieczystą.

Czy rozliczenie ryczałtowe czasu pracy dostępne jest w każdym systemie ERP dla kancelarii prawnych? Z pewnością nie. Jeżeli kancelarii zależy na konkretnych modułach i funkcjonalnościach dobrze wcześniej zapoznać się z programem, dopytać o interesujące nas rozwiązania.

LegallyCRM.pl – system dla kancelarii szyty na miarę

Odpowiadając na zapotrzebowanie kancelarii przygotowaliśmy takie rozwiązanie, które spełnia 99% oczekiwań kancelarii. Co wyróżnia nasze rozwiązań w porównaniu z konkurencyjnymi?

  • Oprogramowanie instalowane jest w chmurze, na serwerze wskazanym przez Klienta i dostępne jest z każdej przeglądarki internetowej, zatem nie wymaga instalacji;
  • Serwerem wskazanym do instalacji oprogramowania może być serwer licencjodawcy lub kancelarii, a także serwer hostowany z jednej z firm dostępnych na rynku usług hostingowych;
  • System dostępny jest w rozliczeniu abonamentowym lub w płatności jednorazowej – wedle uznania kancelarii;
  • Koszt licencji zależy wyłącznie od ilości dobranych funkcji (modułów oprogramowania).

Jak działa rozliczenie czasu pracy prawnika w LegallyCRM?

Moduł rozliczenia ryczałtowego czasu pracy dostępny jest w każdym z abonamentów – niezależnie jaką wersję systemu wybierze kancelaria.

Działanie rozliczenia czasu pracy opiera się na czasie deklaratywnym – wpisanym przez użytkownika systemu (np. prawnika czy partnera kancelarii) przy wykonywaniu danej czynności. Dodając czynność prawnik opisuje ją oraz deklaruje czas spędzony nad zadaniem.

Wartość rozliczenia pochodzi z przemnożenia przyjętej przy kliencie/sprawie wartości 1 godziny czasu pracy wyrażonej w PLN i realnego czasu pracy zdeklarowanego przez prawnika wykonującego dane zadanie. Takie przeliczenie czasu pracy, zebrane w zbiorczy raport umożliwia wygenerowanie zbiorczej faktury dla Klienta za dany okres czasu, wykonane czynności.

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do wersji demonstracyjnej LegallyCRM, napisz do nas.

Najnowsze na blogu

System CRM dla kancelarii prawnej Opublikowano: 2021-01-28 13:42:13
Oprogramowanie dla MLM Opublikowano: 2021-01-28 13:21:37
Rozliczenie czasu pracy w kancelarii... Opublikowano: 2021-01-28 13:04:26