Oprogramowanie dla MLM

Opublikowano: 2021-01-28 13:21:37

header.jpg

Sprzedaż wielu firm na rynku opiera się na tzw. multi-level marketingu (skrót MLM), czy też marketingu sieciowym. Jest to taka forma promocji własnych usług i towarów, gdzie sprzedaż dokonywana jest przez osoby niezatrudnione lub zatrudnione w formie umów cywilnoprawnych, agencyjnych. W większości firm pojawia się problem rozliczenia szerokich struktur sprzedażowych, gdzie wysokość wynagrodzenia zależy od wielu czynników. Jak prowadzić rozliczenia i skuteczny monitoring skuteczności sieci sprzedaży? Przeczytaj poniższy artykuł.

Jak pracują firmy oparte o sprzedaż MLM?

Budowa efektywnej sieci sprzedaży MLM wymaga sporego zaangażowania, począwszy od procesu rekrutacji i selekcji odpowiednich kandydatów, skończywszy na wdrożeniu (onboarding) i utrzymaniu osób w organizacji. Firmy opierające swoją sprzedaż na MLM-ie coraz częściej wchodzą na ścieżkę profesjonalnego działania, opierając się o nowoczesne rozwiązania IT.

Na czym najczęściej pracują firmy z branży MLM?

– Microsoft Excel – prowadzenie rozliczeń finansowych wielopoziomowych oraz rejestracji sprzedaży w tej formule nie do końca jest wydajna i przejrzysta dla uczestników,

– narzędzia w chmurze, typu Google Calendar czy Google Drive (w tym również arkusze kalkulacyjne udostępniane przez Google),

– niededykowane dla branży MLM rozwiązania webowe i stacjonarne – systemy uniwersalne oferowane przez szereg firm IT na rynku.

System dedykowany dla MLM – przejście na wyższy poziom

Na rynku IT od pewnego czasu zaczęły pojawiać się rozwiązania dedykowane dla firm sprzedających towary i usługi w systemie MLM. Dokonując wyboru takiego systemu warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii:

  • Czy oprogramowanie dla MLM jest rozwiązaniem cloudowym (przeglądarkowym) czy też wymaga instalacji na komputerach użytkowników?
  • Jeżeli jest to rozwiązanie przeglądarkowe – czy instalacja/wdrożenie systemu dla mlm odbywa się na dostarczonym lub hostowanym serwerze firmy, czy może taki serwer zapewnia już dostawca oprogramowania?
  • Jaki jest model rozliczenia za dostęp do systemu? Czy wytwórca oprogramowania pobiera opłatę od powierzchni dyskowej, od ilości użytkowników zarejestrowanych w systemie czy może od wybranych funkcjonalności systemu?
  • Czy rozliczenie za system odbywa się miesięcznie/abonamentowo czy może jest to jednorazowa płatność za licencję?
  • Jaką technologię i standardy bezpieczeństwa zastosowano w systemie?

Wybierając system dla MLM warto zadać powyższe pytania i samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie jakie mamy oczekiwania wobec systemu.

Funkcje niezbędne w systemie dla branży MLM

Jedną z podstawowych funkcji systemu jest rozliczenie struktur MLM (agentów, przedstawicieli handlowych) z wypracowanych prowizji. Ze względu na różne modele rozliczeniowe w firmach MLM, wdrożenie unikalnego modelu w systemie CRM jest możliwe najczęściej dopiero po konsultacjach z firmą programistyczną.

Do modułów, które powinny znaleźć się w systemie zaliczyć można również:

  • moduł rozliczenia na podstawie faktury czy umowy zlecenia/o dzieło;
  • moduł komunikacji wewnętrznej pomiędzy strukturą;
  • moduł prognozowania wysokości zarobków;
  • moduł definiowania typu prowadzonych usług lub sprzedawanych produktów;
  • moduł marketingu internetowego.

System dla MLM – MLMseed.pl

MLMsystem to rozwiązanie przygotowanie dla firm sprzedających w modelu MLM. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku przygotowaliśmy rozwiązanie w pełni dostosowane do potrzeb. Przeczytaj poniżej jakie moduły udostępniamy naszym Klientom lub zapoznaj się z ofertą na dedykowanej stronie MLMseed.pl.

Najnowsze na blogu

System CRM dla kancelarii prawnej Opublikowano: 2021-01-28 13:42:13
Oprogramowanie dla MLM Opublikowano: 2021-01-28 13:21:37
Rozliczenie czasu pracy w kancelarii... Opublikowano: 2021-01-28 13:04:26