Jakie zadania można outsourcować do software house’ów?
Współpraca z software house’ami na zasadzie outsourcingu zadań to wygoda i oszczędność czasu. Wiele przedsiębiorstw może w ten sposób zaoszczędzić pieniądze i obniżyć koszty, które generowałby własny zespół IT. Jeśli wcześniej Twoja firma nie podejmowała współpracy z software house’ami, zapewne zastanawiasz się, co konkretnie można zlecić. Jakie zadania możesz przekazać do specjalistów zatrudnionych w software house’ach?
Zadanie 1: Przygotowanie i utrzymanie strony internetowej
To najpopularniejsze zadanie outsourcowane software house’om przez większość przedsiębiorstw. Takie rozwiązanie wybierają mikrodziałalności i samozatrudnieni, ale też rozpoznawalne, międzynarodowe marki. O ile napisanie strony internetowej to popularne zlecenie, o tyle wiele firm zapomina o jej systematycznym monitoringu, udoskonalaniu i “łataniu”. Te praco- i czasochłonne zadania można powierzyć software house’om, które mają bogate doświadczenie we współpracy z rozmaitymi podmiotami i wiedzą, jakie rozwiązania okażą się najlepsze. Nie bez znaczenia jest także aspekt finansowy. Podliczając wydatki wynikające z zatrudnienia zespołu IT oraz koszty współpracy z software house’ami, tańszym rozwiązaniem będzie outsourcing.
Zadanie 2: Zaprojektowanie aplikacji mobilnej
Statystycznie 7 na 10 osób odwiedzających Twoją stronę internetową wykonuje to z poziomu urządzenia mobilnego. Nie jest tajemnicą, że smartfony stały się naszymi niezbędnikami, a zarazem jednym ze skuteczniejszych kanałów komunikacji. Dlatego też coraz szersze grono przedsiębiorców dostosowuje swoje funkcjonowanie do klientów mobilnych. Aplikacje mobilne to dobry wybór dla tych, którzy chcą pozostać w stałym kontakcie ze swoimi klientami. Część firm wybiera takie rozwiązanie w formie intranetu, do wewnętrznej komunikacji i realizacji codziennych zadań. Taka aplikacja sama w sobie może być źródłem dochodu, chociażby poprzez oferowanie gier mobilnych z mikropłatnościami.
Zadanie 3: Stworzenie wewnętrznej sieci intranet
We wcześniejszym zadaniu wspomnieliśmy o intranecie, czyli specjalnej sieci, do której dostęp mają tylko osoby wewnątrz organizacji. Zadania realizowane poprzez intranet są bardzo zróżnicowane: od obiegu dokumentów przez tworzenie zgłoszeń serwisowych aż po pełnienie roli biuletynu informacyjnego. Przy swojej wszechstronności nie ma wątpliwości, że intranet powinno się postrzegać jako niezbędnik każdej zdigitalizowanej firmy. Software house po rozpoznaniu potrzeb, ustaleniu priorytetów i zdefiniowaniu oczekiwań stworzy wewnętrzną sieć intranet i skonfiguruje punkty dostępowe. Integralnym elementem jest również stworzenie zabezpieczeń, które będą autoryzować dostęp do intranetu.
Zadanie 4: Utworzenie zabezpieczeń sieciowych
Po zakończeniu obowiązków miejsce pracy jest uporządkowane, dokumenty zamknięte na klucz, a firma zostaje zabezpieczona systemami antywłamaniowymi. Czy w podobnym stopniu dbasz o swoją zdigitalizowaną część przedsiębiorstwa i chronisz ją przed atakami hackerskimi? Czy Twoje zabezpieczenia są wystarczająco trudne do pokonania? Utworzenie zabezpieczeń sieciowych to jedno z zadań, które możesz zlecić software house’om. Przygotowane zapory sieciowe są stale monitorowane, a wszelkie próby kradzieży danych czy wycieku informacji są natychmiast wychwytywane. Dzięki temu cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstwa wzrasta, a Ty nie musisz martwić się o ataki paraliżujące organizację.
Zadanie 5: Przygotowanie platform pod e-commerce
Wydawać by się mogło, że w dobie darmowych programów e-commerce stworzenie własnego sklepu online jest proste i szybkie. Nic bardziej mylnego, oferowane “gotowce” mają wiele niedogodności, na przykład ograniczoną możliwość płatności czy konieczność odprowadzania prowizji od obrotu. To zadanie lepiej powierzyć specjalistom IT, którzy od podstaw przygotują szyty na miarę sklep online. Będzie on nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny – w końcu intuicyjność i przejrzysta nawigacja pozytywnie wpływają na proces decyzyjny konsumenta. Software house zadba też o zabezpieczenia oraz podpowie Ci, jak poruszać się po zapleczu Twojego sklepu, np. dodać produkty czy edytować opis strony.
Zadanie 6: Korzystanie z zasobów własnych SaaS
Na koniec zostawiamy pozycję, która nie powstaje stricte na zlecenie, ale jest oferowana przez niektóre software house’y. Mowa o aplikacjach SaaS, czyli takich, do których można wykupić dostęp i korzystać wedle potrzeb przedsiębiorstwa. Przykładowo, jeśli firma potrzebuje niezawodnego, prostego i uniwersalnego systemu CRM, nie musi zlecać napisania programu od podstaw. Może wybrać gotowe rozwiązania, takie jak SalesWizard. To nie tylko oszczędność czasu, ale też i pieniędzy – systemu można używać od razu, a płaci się jedynie za użytkowanie, bez wynagrodzenia za stworzenie oprogramowania. Płatności mają formę abonamentu, więc i koszty w Twoim przedsiębiorstwie są przewidywalne.
4B Systems
4B Systems Software House Śląsk | Gliwice | Katowice | Warszawa. Kodowanie aplikacji webowych i mobilnych na zlecenie.